Xiaomi de kendi işlemcisini üretecek

Ürettiği uygun fiyatlı ve rekabetçi cihazlarıyla tanıdığımız Çinli Xiaomi’nin kendi işlemcisini üreteceği iddia edildi. Yeni üreteceği akıllı telefonunda bu yeni işlemciyi kullanacağı iddia edilse de Xiaomi tarafından bu bilgiler henüz doğrulanmadı.

Xiaomi’nin kendi işlemcisini üretmesiyle birlikte rekabetçi olan fiyatını daha da rekabetçi hale getirmesi bekleniyor. Qualcomm gibi firmalardan gerçekleşen satın almaların fiyata olumsuz etki ettiği ortada.

Huawei’nin ürettiği Mate 9’da kullandığı Kirin işlemci hem cihazla uyumlu çalışıyor hem de yapay zeka ile uyum sağlıyor. Bu sayede Kirin işlemci, Mate 9’un en iyi performansı göstermesinde yardımcı oluyor. Huawei’nin dışında Samsung’un da Exynos işlemciyle çok başarılı işler çıkardığı ortada fakat Xiaomi’nin ürettiği işlemciler Samsung’un Exynos işlemcisi kadar başarılı olup olamayacağı ise belirsizliğini koruyor.

Bir önceki yazımız olan 50 yıllık sırrı bir Türk çözdü başlıklı makalemizde Bilim Haberleri ve karadelik hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir