SERKA, hükümlülere Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi verdi

Merkezi Kars’ta bulunan Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA) ile Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) ve Ardahan Denetimli Serbestlik Müdürlüğü işbirliğiyle, hükümlüler başta olmak üzere kadın ve gençlerden oluşan özel ilgi gruplarına girişimcilik eğitimi verildi.
Girişimcilik kültürünü yaygınlaştırmak ve girişimcilerin kuracakları işletmelerin başarı düzeylerini arttırmak ve dezavantajlı grupların sosyal ve ekonomik hayata katılımını teşvik etmek amacıyla Ardahan kent merkezinde düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi bu kez hükümlüler ile kadın ve genç gruba verildi.
SERKA’nın Ardahan Yatırım Destek Ofisi’nde düzenlenen eğitimde katılımcılara, girişimcilik niteliklerinin sınanması, iş fikirlerinin geliştirilmesi, yaratıcılık egzersizleri, iş planı kavramı ve öğeleri, pazar araştırması, pazarlama, üretim, yönetim, finansal planlar, iş planının yazılması ve sunumu konularında bilgi verildi. Eğitime katılan 4’ü kadın 21 kişi Girişimcilik Sertifikası almaya hak kazandı. 32 saatlik eğitimi tamamlayan ve kendi işini kuran girişimciler, talep etmeleri ve başarılı iş planı sunmaları durumunda KOSGEB tarafından sağlanan 50 bin liraya kadar hibe, 100 bin liraya kadar da faizsiz kredi desteği sunan Yeni Girişimci Desteğinden yararlanabilecek.

Bir önceki yazımız olan Kars Belediyesi cadde ve kaldırımların karını temizledi başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir