Sarıkamış Kayak Merkezi beyaza büründü

Soğuk havanın etkisiyle 2 bin 634 rakımlı Cıbıltepe Kayak Merkezi ile 3 bin 180 rakımlı Allah-u Ekber ve 2 bin 600 rakımlı Ağbaba dağları beyaza büründü.

Sarıkamış Kayak Merkezi’nin beyaza büründüğünü ifade eden Habitat Otel Sahibi Kürşat Gemalmaz, “Sarıkamış Kayak Merkezine sezonumuzun ilk karı yağdı. Dün Akşamdan beri yağmur yağıyor yağmurun peşine mevsimin ilk karı kayak merkezine yağdı. Biz turizmciler olarak son hız hazırlıklarımıza devam ediyoruz bu kapsamda hem biz hem de Dağ A.Ş tesislerimizin bakım ve onarımını gerçekleştiriyor. Etapların bakım ve onarımı tamamlandı halatları değiştirildi her türlü bakımı gerçekleşti. Bizlerde otel olarak tadilat ve tamirat işlemlerimiz bitti. Kış sezonlarımıza indirimlerimiz başladı” dedi.

Öte yandan, Sarıkamış’ta etkili olan soğuk hava yüksek kesimlerde kar yağışına neden olurken, ilçe merkezine ise yağmur olarak düşüyor. Soğuk ve yağışlı havanın Sarıkamış’ta etkisini sürdüreceği öğrenildi.

Bir önceki yazımız olan Harakani Külliyesi ve Evliya Cami havadan görüntülendi başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir