Kuyumcu hırsızları tutuklandı

Kuyumcu hırsızları çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Kağızman’da bulunan bir kuyumcudan, iş yeri kapısının sert bir cisimle zorlanarak açılması suretiyle içerde bulunan 150.000 TL tutarında bilezik, 30 adet çeyrek altın, 5.000-6.000 TL nakit para çalan 4 kişi Doğubeyazıt’ta yakayı ele verdi. Kars Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube ekiplerince yapılan çalışmalarda olayda kullanılan araç plakası hızla tespit edildi, çevre il ve ilçelerle olaydan hemen sonra kurulan koordinasyonda kuyumcu soyan şüpheli 4 kişi ve olayda kullandıkları tespit edilen araç Ağrı Doğubeyazıt ilçesinde kısa bir süre sonra İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yakalandı. Yakalanan şüpheli 4 kişi Kars Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi.

Şüphelilerden 1’nin sahte kimlik kullandığı ve “Hükümlü ve Tutuklunun” kaçması ve uyuşturucu ticareti suçundan 8 yıl hapis cezası ile arandığı ortaya çıktı. Kuyumcudan çalınan altın ve paralar ise aracın kaput kısmı içerisinde ve şahısların üstünde yapılan aramada ele geçirilerek muhafaza altına alındı. Ele geçirilen altın ve para kuyumcuya teslim edildi.

Kars Asayiş Şube Müdürlüğünde işlemleri tamamlanan şüpheli 4 kişi adliyeye sevk edildi. Adliyeye sevk edilen 4 kişi çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bir önceki yazımız olan Kars’ta sonbaharda renk cümbüşü başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir