Kars’ta, “Kale-2” asayiş uygulaması

Kars İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik koordinesinde başlatılan uygulamaya narkotik, terör, kaçakçılık ve organize suçlarla mücadele, özel harekat, çevik kuvvet ve trafik ekipleri katıldı.

Kars’ta yapılan asayiş uygulamasında, 2 bin 197 kişi, 255 araç ve 96 iş yeri sorgulandı. Uygulamada 1 aranan kişi yakalanırken, 35 araç sürücüsüne toplam 10 bin 423 TL. cezai işlem yapıldı. 2 aracın trafikten men edildiği “Kale-2” asayiş uygulamasında 7 işyerine 6 bin TL. 11 kişiye de 981 TL. idari cezai işlem uygulandı.

Kars’ta meydana gelmesi muhtemel olayların önceden önleyebilmek, işlenmiş suçların firari sanıklarının yakalanmasını sağlamak amacıyla 4 sabit noktada ve umuma açık eğlence yerlerine 21 ekip, 211 personelle yürütülen “Kale-2” asayiş uygulaması vatandaşlar arasında da memnuniyetle karşılandı.

Polis ekiplerine her türlü desteği veren vatandaşlar, bu tür uygulamaların sık sık yapılması gerektiğini belirttiler.

Kars İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Kars Halkının huzur ve güven ortamının muhafazasını temin etmek amacıyla bu tür uygulamalar hız kesmeden devam edecektir” denildi.

Bir önceki yazımız olan Başkan Toksoy, durmak bilmiyor başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir