Gazeteci Daşdelen mezarı başında anıldı

Yeni Mahalle Asri Mezarlıkta düzenlenen anma törenine Azerbaycan Kars Başkonsolosu Nuru Guliyev, KAÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Vedat Baran, Türkiye Yardım Sevenler Derneği Kars Şube Başkanı Yasin Aşkın Yıldırım, Daşdelen’in çocukları Önder Gazetesi Sahibi Cem Daşdelen, Kars Kuzey Doğu Gazeteciler Cemiyeti (KKDGC) Başkanı Ercüment Daşdelen’in yanı sıra gazeteci meslektaşları, akademisyenler, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve dostları katıldı.

KKDGC Başkanı Ercüment Daşdelen, bu anlamlı günde kendilerini yalnız bırakmayıp törene katılanlara teşekkür ederek, yokluğunun bıraktığı derin izler üzerinden merhum Öner Daşdelen’i takip etmeye devam ettiklerini söyledi.

Daşdelen, “İnsanları sev, sor, ziyaret et dediğin o kelimeler hala kulaklarımızda. Ve hala senin misyonun rehberimiz olmaya devam ediyor. Ömrünü memleketine verip, insanlara hizmet etmeyi şiar eden felsefen ile seni çok sevdik. Devlete ve millete sadakati genç dimağlarımıza sen aşıladın. O günden bu güne bu gazeten devletine ve milletine sıkı yürekle bağlıdır” dedi.

Daha sonra Merkez Ehlibeyt Işıklı Cami Alimi ve Kars Caferilerinin Dini Lideri Seyyid Ahmet Erdem tarafından Kur’an-ı Kerim ve duaların okunmasının ardından Daşdelen’in mezarına karanfiller bırakıldı.

Bir önceki yazımız olan AK Partili eski Başkan Nevzat Bozkuş, Selim’de referandum çalışması yapıyor başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir