'Bilişim Vadisi 100 bin kişiye iş sağlayacak'

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Bilişim Vadisi’nin birinci etap inşaatı bitirildiğinde 2 bin kişiye, tüm etapların inşaatı tamamlandığında ve faaliyete geçtiğinde ise yaklaşık 100 bin nitelikli insana, iş ve istihdam sağlayabileceğini ifade etti.

Bilişim Vadisi’nde yer almak isteyen çok sayıda şirket bulunduğuna dikkati çeken Özlü, burada faaliyet göstermek isteyen firmaların acele etmesi gerektiğini söyledi.

OSMANGAZİ’DEN BURSA’YA

Özlü, Kocaeli’nin önemli bir sanayi bölgesi olduğuna işaret ederek, Biz sanayimize teknoloji enjekte etmek istiyoruz. Bu bakımdan Bilişim Vadisi, sanayimize teknoloji enjekte edebileceğimiz bir bölge. Aynı zamanda Bilişim Vadisi tam Osmangazi Köprüsü’nün ayağında bulunuyor. Osmangazi Köprüsü aracılığıyla, önemli sanayi bölgelerimizden Bursa’ya da kolayca ulaşılabilecek. diye konuştu.

‘VADİ’NİN CİROSU

Özlü ayrıca, Bilişim Vadisi’nin tüm etaplarının tamamlanmasının ardından yıllık 50 milyar dolar ciro elde etmeyi hedeflediklerini ifade etti.

Bir önceki yazımız olan Büyük panik: Hesabınız ele geçirilmiş olabilir! başlıklı makalemizde Facebook ve İnternet Haberleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir