Başbakan Binali Yıldırım’a Kars’ta sevgi seli

Cumhuriyet Meydanı’nda halka seslenen Başbakan Binali Yıldırım’a 16 Nisan’da yapılacak referandumda Karslılardan ‘evet’ desteği geldi. Cumhuriyet Meydanı’nda Karslılara seslenen başbakan Binali Yıldırım, Bu mesele Tayyip Erdoğan meselesi değil, bu mesele Binali Yıldırım meselesi değil. Bu sistem Erdoğan için lazım değil, bu sistem her doğan için lazım. Mesele memleket meselesidir. Mesele Türkiye meselesidir. Mesele istiklal ve istikbal meselesidir. Hepimiz biliyoruz ki Recep Tayyip Erdoğan’ı tehdit eden ülkeler, aslında Türkiye’yi tehdit ediyor. Bunu biliyoruz. Avrupa’nın tavırlarını görüyorsunuz. FETÖ’cülerin tavırlarını görüyorsunuz. Terör örgütü PKK’nın hayır kampanyalarını görüyorsunuz. 16 Nisan’da ülkemiz için, Recep Tayyip Erdoğan için omuz omuza var mıyız? dedi.

Sık sık konuşmaları sloganlarla kesilen Başbakan Binali Yıldırım, konuşmasının ardından meydanı dolduran vatandaşlara kırmızı karanfil dağıttı. Başbakan Binali Yıldırım, cuma namazını Kars’ta Evliya Camii’nde kıldı. Harakani Külliyesini de ziyaret eden Başbakan Binali Yıldırım, cami çıkışında Karslıların sevgi gösterileriyle karşılandı.

Yıldırım son olarak Kars Valiliğini ziyaret etti. Kars Valisi Rahmi Doğan’dan brifing alan Yıldırım, daha sonra Kars’tan ayrıldı.

Bir önceki yazımız olan Başbakan Yıldırım: "Ana muhalefet korku ve kaos peşinde" başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir