90 bin şehit Ay Yıldız tören alanında anılacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla, Sarıkamış şehitleri anısına yapımına başlanan yaklaşık 40 bin kişilik ay yıldız şeklindeki tören alanı 20 Ekim’de hizmete girecek. Sarıkamış’ta, Birinci Dünya Savaşı’nda şehit düşen 90 bin şehit, yeni tören alanında anılacak.

Çalışmaları yürüten ilgili firma yetkilisi Cihat Eken, çalışmaların hızlı bir şekilde yürütüldüğünü söyledi. Peyzaj ekiplerinin çalışmalarını yürüttüğünü ifade eden Eken, Biz burasını 15-20 güne teslim etmeyi düşünüyoruz. Öncelikle 90 bin şehidimiz yakışır bir tören alanı hazırlıyoruz. Bu yıl Allah’ın izniyle şehitlik anma törenleri burada yapılacak. Yürüyüşten sonra burada tören yapılacak. Çok güzel bir tören alanı olduğunu öncelikle belirtmek istiyorum dedi.

Tören alanında 90 bin şehidin ismi olacak

Ay Yıldız tören alanında şehitlerin adlarının bulanacağını belirten Cihat Eken, Hazırlanan platformlarda 90 bin şehidin ismi yazılacak. Atalarını ziyaret etmek isteyenler buraya gelerek şehitlerin ruhlarına Fatiha okuyacaklar. Ayın 20’sinde burasını teslim ediyoruz. Bu yıl da şehitlik anma törenleri burada yapılacak şeklinde konuştu.

Sarıkamış’ta şehitlik alanında yürütülen çalışmalarda bir taraftan çevre düzenlemesi yapılırken, diğer taraftan da eksikler gideriliyor.

20 Ekim 2017 tarihinde tamamlanarak teslim edilmesi planlanan şehitlik alanı karşısında bulunan Kafkas Cephesi Tanıtım Merkezi’nde de çalışmalar devam ediyor.

Bir önceki yazımız olan Fotoğraf diliyle Ani, fotoğraf sergisi yoğun ilgi gördü başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir